O jakich sprawach pamiętać wybierając nagrobek? Jakie sprawy są najbardziej istotne? Co jest najbardziej kluczowe?

Posted on 17/08/2019 7:28am

W życiu każdego człowieka musi zjawić się śmierć, jak umiera znana i kochana nam osoba. To jeden z najbardziej ciężkich momentów w życiu, ale mimo to musimy sobie z nim dać radę, by dobrze zaplanować pogrzeb. Jedną z najbardziej ważnych kwestii jest wybranie nagrobka. Jak wybrać, by był najlepszy?


nagłówek granitowy
Author: Ogiyoshisan
Source: http://www.flickr.com
Nagrobki różnią się pod względem wielkości, istnieją tak więc pojedyncze nagrobki, nagrobki podwójne, dziecięce czy coraz bardziej powszechne urnowe. Początkowo należy zdefiniować, jaki rodzaj nagrobków nas interesuje, gdyż jak już będziemy mieli to sprecyzowane łatwiej nam będzie pomyśleć o pozostałych kwestiach. Następną niezbędną rzeczą jest poinformowanie zakładu kamieniarskiego o tym, czy nagrobek zostanie zamontowany na ziemi albo też w miejscu pochówku jest wybetonowany grobowiec. Tutaj znajdziesz więcej informacji o nagrobkach podwójnych.


Jeżeli mamy do czynienia z tym drugim przypadkiem musimy poznać dokładne wymiary grobowca, bo będzie to podstawą do wyliczenia ilości materiału niezbędnego do jego obudowy. Oprócz wielkości, nagrobki są w stanie wyróżniać się również materiałem, z którego są wykonane. Istnieją propozycję jak lastriko, sztuczne kamienie, są nagrobki granitowe, są tak zwane konglomeraty, np. aglomarmur.

Czyżby posty stworzone na tej witrynie projektowanie graficzne opakowań w pełni Cię uszczęśliwiły? Sądzimy, że tak. Ale, jeśli masz ochotę więcej, to kliknij tutaj.

Poza najbardziej popularnym - nagrobkiem granitowym, mamy też marmury, piaskowce czy wapienie. Różnice w zakresie tego typu materiałów są dosyć znaczne, co powoduje, że mamy do wyboru wielka rozpiętość w cenach gotowych nagrobków - zapoznaj się z ofertą nagrobków granitowych.


Rozpiętość ta jest w stanie nawet wynosić od kilkuset złotych za najbardziej prosty nagrobek nagrobki podwójne do także kilkunastu tysięcy złotych za eleganckie nagrobki z najbardziej drogich odmian kamieni naturalnych. Kolejną kwestią, jaka wpływa na cenę nagrobka jest kształt oraz zaawansowanie danego projektu. Zakłady kamieniarskie posiadają zazwyczaj swoje katalogi z wzorami zrealizowanych nagrobków. Możemy także zamówić nagrobki wedle indywidualnego projektu, ale pamiętajmy jednocześnie, że regularne, proste kształty są bardziej łatwe do zrobienia, a także mniej czasochłonne, tak więc ich koszt będzie mniejszy. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy musieli zdecydować się na nagrobek.

Tags: kamienie, Obudowa, śmierć